Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Poleć nas

Misyjnym szlakiem

Działalność misyjna stanowi bezpośrednią odpowiedź Kościoła na wezwanie Jezusa do głoszenia Dobrej Nowiny całemu światu. W dziele tym swój ogromny udział mają misjonarze z Polski, którzy podejmują trud tej posługi na wszystkich kontynentach.

Pragnąc przybliżyć realia pracy misyjnej oraz wyzwania przed jakimi stają misjonarze, zapraszamy Państwa na cykl wystaw pt. „Misyjnym Szlakiem”, które można oglądać w siedzibie firmy.

Podczas wystawy prezentujemy związane z danym tematem przedmioty oraz zdjęcia. Poniżej umieściliśmy krótkie relacje z prezentowanych wystaw.

 

Serdecznie zapraszamy

 


 

KAMERUN - Bóg pamięta o Afryce

 

W ramach tej wystawy prezentujemy działalność misyjną Kościoła w Afryce, a w szczególności posługę duszpasterską Biskupa Jana Ozgi w diecezji Doume w Kamerunie. Nasz rodak, pochodzący z Podkarpacia, prowadzi tam piękne dzieło ewangelizacji zarówno poprzez głoszenie słowa Bożego jak i ogrom pracy wykonywanej na rzecz lokalnej społeczności.

Na wystawie można zobaczyć niezwykłe przedmioty liturgiczne, jak np: wykonane z drewna hebanowego kielichy, lokalne instrumenty, przedmioty codziennego użytku oraz galerię zdjęć, z których wybrane prezentujemy poniżej. 

Dla Państwa, którzy zechcieliby włączyć się w bezpośrednie wsparcie misji, istnieje możliwość nabycia książki „Bóg pamięta o Afryce”, autorstwa Bpa Jana Ozgi. Dochód ze sprzedaży książki w całości przeznaczony jest na misję  Doume w Kamerunie. Dziękując każdemu darczyńcy do książki dołączamy kalendarz ilustrowany zdjęciami z misji Jezuitów.

"Każdego misjonarza na początku wszystko zaskakuje, jest dla niego niespodziewane, mimo że jest teoretycznie przygotowany do rozmaitych widoków i przygód. Mnie także zaskoczyła bujna roślinność kameruńskich lasów tropikalnych, które są spiżarnią dla ludzi biednych. Mieszkańcy idą do lasu co rano z maczetą po owoce, drewno. Dzięki temu w Kamerunie nie ma takiego głodu jak np. w Rwandzie, ale za to panoszą się choroby. Powszechna wśród dzieci jest awitaminoza - maluchy jedzą głównie maniok, wiele dzieci jest zakażonych wirusem HIV. Liczne wioski, to kilkanaście lepianek skleconych z byle czego. No i ogromnym problemem jest woda...  Dlatego jednym z zadań misjonarza jest zorganizowanie tego, o czym mieszkańcy albo jeszcze nie myślą, albo na co ich nie stać: osuszenie bagien, aby dojść do pól, utworzenie szkoły albo przychodni zdrowia. Stąd prawie każda misja prowadzi szkołę, najczęściej podstawową..."


 

SYMBOLIKA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia prezentujemy unikatowe szopki z krajów misyjnych Afryki: Kamerunu, Rwandy, Kongo i Ameryki Południowej: Argentyny, Ekwadoru, Kolumbii, Meksyku. Wystawie szopek towarzyszy galeria zdjęć matek z dzieckiem, która nawiązuje do symboliki Maryi z dzieciątkiem Jezus. Prezentując obrazy tak odmienne od tych, które znamy, chcemy zwrócić uwagę na uniwersalizm wartości takich jak miłość, chyba najpiękniej wyrażana w miłości matki do dziecka, ale chcemy również sprowokować pytanie: czy w każdym człowieku umiem dostrzec bliźniego?

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?